Великошкарівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня - дошкільний навчальний заклад"

Понедельник, 17.02.2020, 10:16

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Історія школи | Реєстрація | Вхід

  Село Велика Шкарівка розташоване на правому березі річки Білки, яка протікає по Волино - Подількій височині і впадає в річку Хомору.

  Засноване село на початку ХІІІ століття.

  За наказом вродливої полячки – пані Шкаровської було засновано маєток. Навколо маєтку насаджено багато дерев, в основному духмяних лип. Стрімко линув час. Після проголошення України Радянською республікою поміщицький маєток було конфісковано, пани зуміли втекти до Польщі. Великий панський маєток самотньо стояв на пагорбі, який охороняли високі липи. Радянський уряд поставив завдання – ліквідувати не писемність на селі. У панському маєтку було створено початкову школу.

  В 1936 році школу реорганізовано в семирічну. Школа розміщувалася у двох старих приміщеннях: одне побудоване за наказом пані Шкаровської в 1864 році, а друге приміщення на 4 класи було перебудоване з попівської хати. Школа не відповідала жодним вимогам навчання. Діти сиділи на лавках за широким столом, писали переми. З кожним роком панські кімнати набували вигляду класних кімнат. Час спливав. Все складніше ставало ремонтувати старе дерев’яне приміщення. Грошей на будівництво не виділяли і тоді педагогічний колектив вирішив будувати школу господарським методом.

  В 1979 році почала діяти новозбудована школа.

  З 1 січня 2014 року школу було реорганізовано у Великошкарівський навчально – виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»

  На базі школи працює центр «Міст між поколіннями», який створено в результаті реалізації проекту, спонсором якого є Стефан Баторія (Польща); реалізовано проект «Ігровий майданчик у с.В.Шкарівка»; на даний час у школі реалізовується проект «Традиції давнини», метою якого є збір та систематизація інформації проведення обряду весілля в с.В.Шкарівка та пошиття сценічних костюмів.

  Учні школи беруть участь у різноманітних конкурсах, спартакіада. На чолі з вчителями відвідують навчальні семінари Асоціації «Відродження Грицева» щодо написання проектів.  

Форма входу

Дозвілля

Оцініть наш сайт

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29

...

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0